10 Paź

Tydzień Zdrowia w Arcelor Mittal w Krakowie

To były bardzo miłe trzy dni!

Przy współpracy z Care Solutions 27 września oraz  8 i 9 października miałam przyjemność uczestniczyć w Tygodniu Zdrowia Arcelor Mittal w Krakowie.

Pracownicy mieli okazję zadbać kompleksowo o swoje zdrowie. Oprócz warsztatów z psychologiem, szkolenia z udzielania pierwszej pomocy czy wykonania pakietu badan diagnostycznych przewidziano również warsztaty z dietetykiem i moim zadaniem było przekonać, że „odżywianie to coś więcej niż jedzenie”.

Mówiliśmy sobie o przyczynach nadwagi i otyłości i wspólnie przyznaliśmy się do popełnianych przez nas błędów żywieniowych. Wszystko po to, aby uchronić się przed chorobami dieto-zależnymi.

Przede wszystkim skupiliśmy się na tym co zrobić, aby odżywiać się lepiej i tutaj posłużyła nam piramida zdrowego żywienia jako graficzne przedstawienie tego co i w jakich proporcjach powinniśmy jeść. Omówiliśmy sobie wszystkie szczeble piramidy a także dodatkowe uwagi dotyczące regularnego spożywania posiłków, ograniczania soli, picia wody czy podejmowania aktywności fizycznej.

Uczyliśmy się również jak powinien wyglądać posiłek idealny i jak go sobie odpowiednio skomponować dobierając proporcje produktów na talerzu, a także jak przełożyć to na wersje „na wynos” do zabrania ze sobą do pracy.

Dodatkowo omówiliśmy kwestie używek, kiedy kawa staje się problemem i dlaczego nie warto sięgać po alkohol i papierosy.

Było również kilka słów o etykietach na produktach, na co zwrócić uwagę czytając ich skład oraz pod jakimi innymi nazwami kryje się cukier.

Na koniec w ramach ćwiczeń obliczyliśmy sobie ile cukru zawiera 1 szklanka napoju typu cola, poprawialiśmy na lepsze przykładowy jadłospis i obalaliśmy popularne mity żywieniowe.

Mnie podobało się bardzo, mam nadzieję że moim słuchaczom również. To ogromna przyjemność przekazywać swoją wiedzę nie tylko podczas wizyt w gabinecie ale także podczas tego typu zbiorowych spotkań.

Twój komentarz
Sprawdź swoje dane osobobowe Sprawdź swoje dane osobobowe